Edukativni centar – vozila

Едукативном центру су испоручени багер JCB 3 CX Sitemaster, багер робот JCB 170, камион IVECO EUROCARGO ML100, комби Reno trafic mini van.

Наведена опрема је донација Европска уније.

Опрема ће се користити за практичан рад полазника и обуке из области грађевинарства.

Полазници ће током вишемесечних обука имати прилику да науче како се управља багером, стекну практична знања и одмах по завршетку курса буду спремни и обучени за рад у некој од заинтересованих компанија.

Камион ће се користити како за обуке полазника који ће учити како се управља камионом, тако и за остале обуке из области грађевинарства. Полазници ће стећи практично искуство рада на градилишту, организације транспорта грађевинског материјала, утовара и истовара материјала итд.

Комби ће се користити за превоз полазника на градилиште, као и превоз материјала и опреме.