Tehnička škola „9. maj„ iz Bačke Palanke bila je domaćin i organizator trodnevnog boravka učenika iz Elektrotehničke škole „Mihajlo Pupin“ iz Sušice i Mašinske škole iz Preoca u AP Vojvodini u periodu od 4.6.2023. do 7.6.2023. Tokom ove trodnevne posete , učenici škola iz okoline Gračanice posetili su znamenitosti opštine Bačka Palanka i upoznali se sa njenom bogatom istorijom.

Drugi i treći dan boravka u AP Vojvodini posetili su Novi Sad i obišli Univerzitet u Novom Sadu gde su se upoznali sa nastavnim planom i programom fakulteta iz različitih naučnih oblasti . Tom prilikom, posetili su i Edukativni centar za obuke u profesionalnim i radnim veštinama kao instituciju neformalnog obrazovanja odraslih. Učenike i njihove profesore primio je v.d. direktor Edukativnog centra prof. dr Aleksandar Ašonja i upoznao ih sa radom i aktivnostima ove institucije. Posetioci iz Gračanice obišli su i multifunkcionalne učionice, halu koja je opremljena savremenim alatima i mašinama i restoran koji se koristi za obuke polaznika Edukativnog centra.