Edukativni centar za obuke u profesionalnim i radnim veštinama ugostio je u ponedeljak, 25. 10. 2021. godine, predstavnike Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, u čijem sastavu posluje i biblioteka, Helenu Labudović i Sanju Šegrt, kao i Natašu Belić, Upravnicu Biblioteke Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, kako bi im uručio zahvalnice povodom nesebične podrške i pomoći u prikupljanju i popunjavanju bibliotečkog fonda koji je do sada činilo 350 naslova.

Nakon kraćeg sastanka gošćama je zahvalnice uručio v. d. direktora Edukativnog centra prof. dr Aleksandar N. Ašonja ističući kako Edukativni centar, nakon pomoći ovih eminentnih ustanova, može da se pohvali značajnim uvećanjem bibliotečkog fonda koji predstavlja samo jedan od koraka koji se sprovodi kako bi biblioteka Edukativnog centra u narednom periodu zasijala svojim punim sjajem.

Susret je završen obilaskom prostorija Edukativnog centra uz dogovor o daljoj saradnji i svesrdnoj pomoći.